Okolie
 • Kultúrne pamiatky   ( 7 Článkov )
 • Lyžovanie   ( 2 Článkov )
 • Aquaparky, plavárne   ( 1 Článok )
 • Zaujímavosti   ( 2 Článkov )

  Polyfunkčný objekt 3centrum sa nachádza v severozápadnej časti Slovenska pri štátnej hranici s Poľskom, región Orava, v širšom centre okresného mesta TVRDOŠÍN.


  Orava je bohatý región na historické, kultúrne a stavebné pamiatky, ktoré je možne vidieť takmer v každej obci. Charakteristiickou črtou pamiatok je ich ľudová architektúra z ktorých najcennejšia je pamiatková rezervácia ľudovej architektúry v Podbieli a múzeum v prírode v Zuberci.

   

  Najvýznamnejšími predstaviteľmi sakrálnej architektúry sú drevené kostoly v Tvrdošíne, Leštinách a v Istebnom.

  Najlepším miestom na rekreáciu pri vode je Oravská priehrada a v novovybudovaných termálnych kúpaliskách v Oraviciach - mestská časť mesta Tvrdošín a v Dolnom Kubíne.

  Orava je významným regiónom v oblasti budovania cestovného ruchu. Má neskutočné bohaté prírodné ukazovatele, ktoré dokážu očariť každého turistu. Malá Fatra, Chočské vrchy a najmä Západné Tatry - Roháče sú rajom pre peších turistov i cyklistov. Milovníci pešej turistiky obľubujú najmä v lete turistiku v Roháčoch a prechody západotatranského hrebeňa. Prechádzky v okolí Oravíc, výstupy na Babiu horu či Veľký Choč patria takisto k turistickým lahôdkam.

  Aj zimné mesiace sú čarovné na Orave. Zjazdové lyžovanie v niekoľkých lyžiarských strediskách, či bežecké túry Skorušinskými vrchmi alebo Oravskou Magurou sú známe medzi milovníkmi lyžovania nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.

  Orava je bohatá aj na stavebné pamiatky, s ktorými sa možno stretnúť takmer v každej obci. Najcennejšou je Oravský hrad vypínajúci sa na skale nad riekou Orava.